Instalowanie drukarki HP – jak to zrobić?

Czy masz w domu drukarkę marki HP, którą chcesz zainstalować, ale nie wiesz jak? Postaramy się pomóc w tym artykule. Marka Hewlett Packard to jeden z najbardziej znanych dostawców sprzętu dla komputerów. Znany jest już od wielu lat, ale jego produkty zadomowiły się w pokojach i biurach wielu osób na całym świecie.

Instalowanie drukarki HP – krok po kroku

Poniżej przedstawimy Wam krok po kroku jak zainstalować drukarkę HP.

  • Instalowanie drukarki HP zacznij od skonfigurowania Windows Update, aby można było automatycznie pobrać oprogramowanie sterownika. W tym celu znajdź w Windows i otwórz „Zmień ustawienia instalacyjne urządzenia”. Następnie w widocznych opcjach wybierz „Tak” i zapisz zmiany.
  • Drugi krok to podłączenie drukarki. Możesz ją podłączyć na trzy różne sposoby: poprzez połączenie jej kablem USB, łączność bezprzewodową z siecią i połączenie przewodowe z drukarką.
  • Następnie czas zainstalować odpowiednie sterowniki. Można je zainstalować poprzez bezprzewodowe lub przewodowe połączenie sieciowe lub poprzez połączenie USB. Trzeba przy tym pamiętać jaki system operacyjny posiadamy, bo nie każde będą działały na każdym sprzęcie. Sterowniki dla Windowsa 10 i 7 nie będą działały na Vista i Windows 7.
  • Po zainstalowaniu sterowników warto wydrukować pierwszy dokument, aby sprawdzić czy drukarka działa oraz została zainstalowana poprawnie. Jeśli posiadasz drukarkę HP ze skanerem to sprawdź również skanowanie dokumentów.

Po więcej informacji odsyłamy tu. A jeśli masz problem z instalacją drukarki HP lub innego producenta to skontaktuj się z nami. Na pewno coś zaradzimy. Serdecznie zapraszamy do wejścia na stronę kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *