Naprawa zasilacza w laptopie

Każda rzecz na świecie z czasem ulega popsuciu. Nie omija to również zasilaczy do laptopów. Pierwszą rzeczą, którą możemy zauważyć w popsutym zasilaczu jest to, że po podłączeniu go do prądu nie ładuje naszego laptopa. Niestety w dzisiejszych czasach, wiele produkowanych dodatków jest tworzona z myślą o jednorazowym użyciu bez możliwości naprawy. Jednak i takie przedmioty da się naprawić, jednak trzeba pamiętać, że później będą one wyglądały mniej estetycznie niż przed naprawą.

A jak naprawić taki zasilacz?

Po pierwsze i najważniejsze, bądź ostrożny. Wewnątrz panują niebezpieczne napięcia, więc jeśli nie masz pojęcia jak naprawiać urządzenia, które wpina się do sieci 230V, lepiej oddaj je w ręce fachowców. Jeśli jednak masz na ten temat pojęcie, postępuj według poniższych kroków

  1. Otwórz puszkę – Otwórz puszkę zasilacza za pomocą nożyka, rozcinając go wzdłuż szczeliny, a na końcu podważyć go za pomocą śrubokręta. W wielu modelach zasilaczy wewnątrz znajduje się puszka co pozwala na łatwiejsze zdemontowanie. Na sam koniec odcinamy kabel i przygotowujemy go do ponownego zamontowania.
  2. Naprawa przewodu – Po odcięciu przewodu, trzeba z niego zdjąć izolację i przygotować do tego, aby znowu ją zamontować. Następnie zabezpiecz przewód od masy i odlutuj resztkę kabla odciętego z zasilacza. Ostatnią rzeczą jest ponowne przylutowanie przewodu w to samo miejsce.
  3. Złóż puszkę z powrotem – Ostatnim krokiem jest poskładanie całości, tak aby wyglądało identycznie jak przed rozmontowanie. Po złożeniu sprawdź czy wszystko działa jak należy, podłączając go i mierząc napięcie.

Jeśli masz problem z zasilaczem w Twoim laptopie lub masz inny problem z laptopem to skontaktuj się z nami. Na pewno coś zaradzimy. Serdecznie zapraszamy do wejścia na stronę kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *