Nie działa Ci głośnik w laptopie? Dowiedz się co może być nie tak!

dźwięk z laptopa nie działa

Pewnego dnia wracasz z pracy/szkoły do domu, włączasz laptop i uruchamiasz film bądź odtwarzacz muzyki. Czekasz na wydobywające się dźwięki, a tu cisza… Patrzysz na czy program działa, ale widzisz ruszające się obrazki. Spoglądasz czy dźwięk w Windowsie jest włączony – tak, jest włączony. Prawdopodobnie głośnik w laptopie popsuł się. Co należy robić?

Co sprawdzić gdy w laptopie nie ma dźwięku?

Po pierwsze sprawdź czy sterownik dźwięku nie jest uszkodzony. Aby to sprawdzić należy odinstalować ten, który jest zainstalowany na laptopie, a następnie wgrać najnowszy, najlepiej pochodzący ze strony producenta. Jest to coś z czym może sobie poradzić każdy.

Drugą kwestią, którą warto sprawdzić jest poprawność ustawień w menedżerze audio. Znajduje się on w panelu sterowania.

Jeśli powyższe porady nie pomogą, będzie trzeba podejść do problemu od innej strony. Warto rozpocząć od sprawdzenia sprzętowego kodeka audio, który może być uszkodzony przez co nie słychać dźwięku. Ów kodek znajduje się na płycie głównej, dlatego lepiej jak zajmą się tym fachowcy ze specjalistycznymi narzędziami. Nie zalecamy również samodzielnej naprawy jeśli popsuł się wzmacniacz audio.

Jeśli macie problem z dźwiękiem to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu komputerowego. Pomożemy w tej oraz innej sprawie. Skutecznie naprawimy Twój sprzęt, a Ty znów będziesz mógł się nim w pełni cieszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *