Odzyskiwanie danych z dysku komputera

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego, lub zalanego sprzętu

Nie od dziś wiemy, że coraz częściej spotykanym problemem staje się zalany laptop. Niestety, laptopy w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych różnią się tym, iż mają inną budowę. W momencie zalania laptopa możemy doprowadzić do spięcia płyty głównej, a w konsekwencji uszkodzenia dysku twardego, natomiast w komputerach stacjonarnych, gdy wylejemy sok na klawiaturę, możemy uszkodzić tylko klawiaturę-koszta z pewnością będą o wiele niższe.

 

Utrata danych

Awaria komputera często może, ale nie musi wiązać się z uszkodzeniem dysku twardego. Jeżeli już do tego dojdzie, możemy napotkać duży problem, o ile jesteśmy świadomi, jak ważne pliki, projekty czy też informację znajdują się zapisane na dysku komputera. Pamiętajmy, że to niekoniecznie musi oznaczać koniec, istnieje wiele sposobów odzyskiwania danych. Zalanie komputera lub zwarcie instalacji w wyniku np. burzy, to nie jedyne powody utraty danych. Utrata danych wiąże się również z następującymi sytuacjami:

 

  • zniszczenie danych z powodu np. wirusa
  • przypadkowe usunięcie danych z dysku, np. z pomocą programu do usuwania zbędnych folderów i plików
  • awaria systemu, nie możemy uruchomić komputera
  • nie możemy odtworzyć jakichkolwiek plików
  • zwarcie instalacji z powodu np. sporej ilości kurzu

Samodzielne odzyskiwanie danych – w jaki sposób?

Samodzielne odzyskiwanie danych z dysku naszego sprzętu nie zawsze jest możliwe. Istnieją sposoby poprzez wykorzystanie danego oprogramowania, między innymi:

 

  • oprogramowanie Ontrack
  • przywrócenie z partycji Recovery
  • program Redo Backup and Recovery

Musimy pamiętać, że powyższe sposoby nie zagwarantują przywrócenia tego, co zdążyliśmy utracić. W przypadku awarii komputera powinniśmy jak najszybciej go wyłączyć. Jeżeli wiemy, iż w naszym komputerze krąży groźny wirus, również należy wyłączyć komputer i odciąć zasilanie.

Wyłączony komputer wraz z odłączonym zasilaniem powoduje zatrzymanie się wirusa, w przypadku zalania, może dość do spięcia między wylaną cieszą a napięciem elektrycznym.

Pogotowie komputerowe

Jedną z lepszych decyzji w takim przypadku, będzie jak najszybszy kontakt z zespołem specjalistów.
Nasz serwis komputerowy w Łodzi oferuje odzyskiwanie danych, konserwacje dysku, sprawdzenie instalacji, jak i płyty głównej.
Nie wahaj się, jeśli wiesz, że sam nie podołasz problemowi, jaki pojawił się na twoim komputerze.

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych na terenie nie tylko Łodzi, ale również na terenie Ozorkowa, Pabianic lub Rzgowa.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem, jak i pozostałymi usługami, jakie oferujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *