5 porad IT dla firm

Prowadzisz małą firmę i zastanawiasz się co jest ważne, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo związane z Twoimi danymi i Twoimi komputerami? W dzisiejszym wpisie blogowym damy Ci kilka rad co należy zrobić, aby odjąć sobie problemy z informatyczną stroną Twojego biznesu.

Posiadaj dodatkowy sprzęt

Sprzęt komputerowy ma to do siebie, że może się popsuć w najmniej odpowiednim momencie. Często jest tak, że nie da się go naprawić od razu i trzeba poczekać kilka dni. Brak dodatkowego sprzętu spowoduje przestój w Twojej firmie. W takim układzie zawsze dobrze jest posiadać dodatkowy komputer, który może zastąpić ten, który znajduje się w serwisie. Oczywiście dodatkowe urządzenia to nie tylko komputer, ale również skaner, drukarka czy mysz.

Śmieciowe wiadomości w skrzynce

Warto ustawić w Twoim programie pocztowym filtr, który wskazuje co jest spamem, a co nie. Oczywiście czasem warto przejrzeć spam, ponieważ może się okazać, że trafiła tam wiadomość od klienta. Niestety niechciane maile to również takie, które posiadają w sobie wirusy komputerowe.

Dobry antywirus

A propos wirusów w mailach, warto zabezpieczyć swoje komputery przed szkodliwym oprogramowaniem. Należy się bronić przede wszystkim przed tzw. ransomware, czyli wirusami szyfrującymi zawartość wszystkich dysków i pamięci sieciowych podłączonych do komputera.

Backup danych

Sam program antywirusowy to nie wszystko. Warto też dla pewności wykonać kopie zapasowe wszystkich, ważnych danych Twojej firmy. Możesz je wrzucić na zewnętrzny dysk, bądź chmury.

Bezpieczeństwo danych

Jeśli zbierasz dane od Twoich klientów to na pewno musisz zadbać, aby one nie wyciekły. Nie chcesz przecież, aby lista Twoich klientów oraz transakcji była znana każdemu. Może to doprowadzić do upadku firmy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w sprawach serwisowych to serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *