Bezpieczeństwo w sieci

W dobie ciągłego dostępu do sieci i nieograniczonych pakietów danych podczas codziennego korzystania z Internetu, zwykłemu użytkownikowi, towarzyszy wiele różnych procesów informatycznych. Każdy wymaga od swojego sprzętu niewyczerpanych zasobów mocy oraz ciągłej bezawaryjnej pracy. Jednak niewielu konsumentów zadaje sobie pytanie “Czy jestem bezpieczny w sieci?”, “Czy ktoś uzyskał dostęp do mojego komputera?”. Podczas codziennej pracy przy komputerze trudno wywnioskować czy nasza maszyna nie jest podsłuchiwana przez niepożądane nam osoby. Jako nieliczny serwis komputerowy w Łodzi zdajemy sobie sprawę jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie urządzeń naszych klientów. Wiemy jak ważne jest dbanie o to, aby chronić dane na naszych dyskach twardych, oraz te które znajdują się już w sieci. Oto kilka prostych porad które pozwolą państwu zabezpieczyć swoją sieć oraz urządzenia IoT w waszych domach.

sieci-spolecznosciowe

Zacznij od oprogramowania anty-wirusowego!

Jako doświadczony serwis komputerów w Łodzi zwracamy naszym klientom uwagę na brak zainstalowanego oprogramowania chroniącego komputer. Równie często spotykamy się z oprogramowaniem udającym anty-wirusa bądź nawet szkodliwym dla naszej maszyny. W takiej sytuacji proponujemy rozwiązania licencjonowane, jak i te darmowe nie mniej ustępujące płatnemu oprogramowaniu.

Zabezpiecz swoją sieć!

Będąc na wyjazdowych zleceniach nierzadko zauważamy niezabezpieczone sieci Wi-Fi. Taka sieć stanowi zaproszenie dla osób zajmujących się przestępczością internetową. Ryzyko uzyskania przez kogoś dostępu do takiej sieci Wi-Fi jest jeszcze bardziej prawdopodobne w przypadku zamieszkania w dużym mieście np. Łodzi – większe ryzyko wystąpienia potencjalnych włamywaczy. W takim wypadku nasz serwis proponuje usługę kompleksowej konfiguracji domowej sieci Internetowej.

Używaj nie słownikowych haseł!

Przeciętny użytkownik Internetu posiada przynajmniej jedno hasło do poczty e-mail. Portale społecznościowe zyskują coraz więcej użytkowników. Wiele forów czy portali również wymaga utworzenia konta oraz uwierzytelniania. W Polsce bardzo szybko rozwija się sektor e-bankowości. Wzrostem ilości haseł pozwalających do płynnego surfowania w sieci wzrasta w lawinowym tempie. Wielu użytkowników używa jednego jednego hasła do wielu kont – to błąd. Jako serwis komputerowy radzimy aby używać różnych haseł, o różnej ilości i wielkości znaków. Czasami do naszego serwisu trafiają laptopy gdzie klienci zabezpieczają swoje konta bankowe hasłami typu 123456, qwerty, zaqxswcde, to najgorszy sposób na zabezpieczenie swoich oszczędności! Niestety nasz serwis nie założy państwu najbezpieczniejszego hasła – tutaj musicie zdać się na swoją kreatywność 

Bez wątpienia zabezpieczeniami sieci należy się zainteresować, zwłaszcza jeśli zauważysz nieznany Ci komputer w otoczeniu sieciowym. Gdy podejrzewasz, że sąsiad próbuje korzystać z Twojego łącza internetowego, zamiast samemu opłacać abonament, przejrzyj także panel administracyjny routera lub zwróć się po poradę bezpośrednio do nas.

Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą Pogotowia komputerowego. Pomożemy Ci naprawić laptopa lub komputer stacjonarny. Zapoznaj się z naszym cennikiem napraw.

1 thought on “Bezpieczeństwo w sieci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.