Jak radzić sobie z zalanym laptopem lub telefonem?

Zalania to jeden z częstszych przypadków, które pojawiają się w naszym serwisie. Nawet niepozorny deszcz padający na nasz telefon może wywołać wiele szkód, nie wspominając już o zalaniu laptopa.


Zatem jak należy postępować w przypadku zalania naszego sprzętu?


Odłącz dopływ zasilania

Jest to pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką musisz wykonać od razu po zalaniu swojego laptopa. Jeśli tego nie zrobisz może dojść do spięć a w ostateczności do trwałego uszkodzenia sprzętu oraz sieci.

zalany laptop


Nie uruchamiaj zalanego sprzętu.

Istotne są pierwsze kroki, które poczynimy z naszym zalanym sprzętem. Należy przede wszystkim nie uruchamiać takiego sprzętu po zalaniu. Najpierw należny zadbać o to, aby był suchy i znajdował się w odpowiedniej temperaturze. Przede wszystkim koniecznie trzeba pozbyć się wody, która nie zdarzyła bądź nie wleciała pod obudowę. Do tego celu użyj najlepiej ręczników papierowych.

zalana klawiatura


Oddaj laptop profesjonalistom.

Wszystko, co mogłeś zrobić w warunkach domowych już za tobą. Jeżeli ryż nie jest w stanie Ci pomóc z zalanym sprzętem, należy skontaktować się z serwisem komputerowym. Naprawa urządzeń po zalaniu nie jest rzeczą prostą. Składa się na nią często wiele elementów. Przede wszystkim jest to:

  1. Diagnostyka
  2. Rozkręcenie i wysuszenie wnętrza obudowy
  3. Zabezpieczenie komponentów
  4. Umycie płyty głównej w myjce ultradźwiękowej
  5. Wysuszenie komponentów oraz taśm sygnałowych
  6. Ewentualna podmiana elementów płyty głównej bądź komponentów
  7. Ponowne złożenie laptopa

Przywrócenie swojego sprzętu po zalaniu nie należy do najprostszych czynności. Jeżeli uważasz, że zalanie jest na tyle poważne, aby zlecić naprawę firmie z zewnątrz, nie wahaj się, jeszcze nie wszystko stracone.

czyszczenie po zalaniu laptopa


Zalanie to poważna sprawa i nie każdy serwis komputerowy podejmuje się takich napraw. My jesteśmy drużyną, która nie boi się wyzwań, dlatego wybierz nas i zaufaj naszemu profesjonalizmowi. Naprawimy Twoje urządzenie po zalaniu, a Ty będziesz mógł się znów cieszyć swoim sprzętem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.