Czyszczenie laptopa – jak to prawidłowo zrobić?

Regularne czyszczenie laptopa to bardzo istotna rzecz, aby zapewnić prawidłowe działanie naszego sprzętu. Niestety wielu użytkowników zapomina o tej istotnej czynności, przez co mają oni w swoich laptopach wyszczerbione klawiatury, popsute porty i częściowo uszkodzone ekrany. Ale zanim zaczniesz samemu czyścić swojego laptopa pamiętaj o najważniejszym – wyłącz go z prądu!

Czyszczenie klawiatury

Aby poprawnie wyczyścić klawiaturę laptopa wykorzystaj do tego gęsty pędzelek. Parokrotnie przetrzyj nim klawiaturę, a później wykorzystaj środek do czyszczenia do zmycia tłustych plam.

Czego nie wolno robić?

Nie wolno:

  • potrząsać za mocno laptopem, aby usunąć z niego okruchy i kurz,
  • nadużywać środków czyszczących – zbyt duża ilość płynu może uszkodzić sprzęt,
  • demontować przycisków klawiatury – są one bardzo delikatne i można podczas wyciągania zniszczyć klawiaturę. Jeśli chcesz usunąć brud, który dostał się to dużo lepszym rozwiązaniem będzie próba „przedmuchania” klawiatury sprężonym powietrzem.

Jak myć obudowę zewnętrzną laptopa

Najlepiej do tego wykorzystać suchą ściereczkę z mikrofibry, a do usunięcia tłustych śladów najlepiej użyć ścierkę namoczoną środkiem do ekranów. Nie wolno za to wykorzystywać detergentów takich jak płyn do mycia szyb, gdyż mogą powodować mikrouszkodzenia.

Jak oczyścić ekran laptopa

Ekran czyścimy za pomocą ściereczki z mikrofibry, która jest spryskana środkiem do czyszczenia monitorów (a konkretniej: ekranów LCD/LED/OLED/PLASMA). Można je dostać w każdym sklepie z elektroniką.

Jak nie czyścić ekranu laptopa?

Podczas czyszczenia ekranu nie wolno:

  • moczyć ekranu.
  • nadużyć środków czyszczących w płynie.
  • korzystać z detergentów nie przeznaczonych do mycia ekranów, ponieważ może to uszkodzić powłokę ochronną ekranu,
  • pryskać środkiem do czyszczenia bezpośrednio na ekran – wpierw nanosimy go zawsze na ścierkę, a następnie przecieramy powierzchnię,
  • przecierać ekranu zwykłymi ścierkami (o papierowych ręcznikach nie wspominając): może to doprowadzić do powstania zarysowań.
  • stosować do czyszczenia ekranu substancji zawierających alkohol.

Porty komputerowe czyścimy przy pomocy sprężonego powietrza. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w powyższych czynnościach to zapraszamy do kontaktu się z nami. Na pewno coś zaradzimy. Serdecznie zapraszamy do wejścia na stronę kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *